İADE ve DEĞİŞİM ŞARTLARI

DEĞİŞİM:

Değişim için göndereceğiniz ürün / ürünler kullanılmamış,kirlenmemiş,tadilat görmemiş olması kaydı ile,aksesuarları,varsa hediyesi,varsa kolisi (zarar görmemiş halde) teslim aldığınız tarihten itibaren en geç 15 gün içerisinde kargoya verilebilir. Ürün ile beraber gelen faturanın arkasındaki değişim formunu eksiksiz doldurarak, teslim aldığınız kargo firması Yurtiçi Kargo 969762974 kodu ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Değişimlerde (kampanyalı ürünler hariç) tüm kargo ücretleri müşteriye aittir.

Değişim yapmak için yeni sipariş oluşturmayınız veya telefon ile firmamıza ulaşarak ürün ayırtma talebinde bulunmayınız,ancak göndermiş olduğunuz ürün elimize geçtikten sonra ortalama 1 haftalık bir kontrol sürecinden geçecektir ve talep ettiğiniz ürün stoklarımızda mevcut ise 48 saat içerisinde değişimi yapılarak adresinize gönderilecektir , istediğiniz ürün stoklarımızda mevcut değilse müşteri hizmetleri tarafından aranarak başka bir ürün ile değişimi veya iadesi yapılacaktır.Ürün değişimi gerçekleşip kargoya verilirken size SMS yolu ile ürününüzün kargoya verildiğine dair bilgi verilecektir.

NOT : Değişim için göndermiş olduğunuz ürün / ürünler 15 günü geçmiş,kullanılmış,satılabilirlik özelliğini kaybetmiş,(varsa) kolisi hasar görmüş olursa. Faturası, (varsa)aksesuarları veya hediyesi olmadan geldiği takdirde;ürün kabul edilmeyecek,tarafınıza (mesajla bildirilip) karşı ödemeli olarak tekrar gönderilecektir.

Değişim için göndereceğiniz ürün / ürünleri anlaşmalı olmadığımız bir kargo firması ile göndermek isterseniz,kargo bedelini ödemeniz gerekmektedir.Aksi halde ürün kabul edilmeyerek size geri dönecektir.

Eksik ve hasarlı ürünlerde 48 saat içerisinde firmamıza bilgi verilmesi gerekir. Aksi durumda talebiniz karşılanmayacaktır.

Değişim tek seferlidir. Tek değişimden sonra değişim yapılamamakta olup, iade işleminiz gerçekleştirilecektir.

Değişim Adresi: Sanayi Mahallesi Eski Londra Asfaltı Caddesi Erkaya Sokak Anadolu İş Merkezi No:1 Kat:2 Güngören/İstanbul

E-Mail: [email protected]

Telefon: +90 533 168 72 53

 

 

İADE:

 

İade için göndereceğiniz ürün / ürünler kullanılmamış,kirlenmemiş,tadilat görmemiş olması kaydı ile,aksesuarları,varsa hediyesi,varsa kolisi (zarar görmemiş halde) teslim aldığınız tarihten itibaren en geç 15 gün içerisinde kargoya verilebilir. İade edeceğiniz ürünün, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş ve tekrar satılabilirlik özelliği bozulmamış olmalıdır. İadelerde tüm kargo (gidiş ve dönüş)  ücretleri müşteriye aittir.

İlgili sürelerin aşılması durumunda, iade işlemi gerçekleştirilememektedir.

Sipariş iptali, sipariş kargoya verilmemişse gerçekleştirilmektedir. Kargoya verilmiş siparişler için iade şartları geçerlidir. Siparişinizin kargoya verilip verilmediği ile ilgili detayı +90 533 168 72 53 nolu telefonlardan müşteri hizmetleri ile görüşerek edinebilirsiniz.

İadeye konu olan ürünü; faturası, orijinal kutusu ve ambalajı, gönderilen tüm aksesuarları ile birlikte, faturanızın arka yüzünde bulunan iade formunu eksiksiz doldurarak ödemenizi havale veya kapıda ödeme yöntemi ile gerçekleştirdiyseniz, iade işlemlerinizin hızlı bir şekilde tamamlanması için lütfen; şahsınıza veya bir yakınınıza ait hesap bilgileri ( hesap sahibinin adı, banka hesap numarası, banka adı, şube adı veya kodu) ile IBAN bilgilerini de yazarak ve imzalayarak (385 Sayılı Vergi Usul Kanunu uyarınca iade işlemlerinizin gerçekleşmesi için iade formu doldurulmuş ve imzalanmış olmalıdır.) Anlaşmalı olduğumuz kargo aracılığıyla; ARAS KARGO firması ile göndermeniz gerekmektedir.

İade ürün/ürünlerin bedeli, ürünler depomuza ulaştığı andan itibaren; ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edilerek ; kredi kartı ile alınan siparişlerde ürün tutarın tamamı kredi kartınıza iade edilir. Ancak alışverişiniz taksitli yapılmışsa bankanız ekstrenize iadeyi taksitli olarak yansıtmaktadır. Kapıda ödeme seçeneği ile alınan ürünlerin teslim alındıktan ve bedeli ödendikten sonraki iade işlemleri için; yukarıda yazılı bulunan normal iade prosedürleri geçerlidir. Ürünün herhangi bir kusuru olmadığı durumlarda, Kapıda Ödeme Hizmet Bedeli ayrıca siparişe yansımışsa kargo ücreti kargo firmasını aldığı ek masraflar olduğundan ödenememektedir. İade ürün/ürünlerin depomuza ulaşması ve iade şartlarına uygunluğunun kontrolünden sonra, ürün bedelinin geri iadesi yapılacaktır. 

ÜCRETSİZ KARGO KAMPANYA BİLGİLENDİRMESİ

www.elbica.com üzerinden satın alınan tüm ürünlerin ücretsiz kampanya dahilline girmesi sonucu müşteri ürünü satın alır ve iade ya da değişim yapmaz ise ücretsiz kargo kampanyasından yararlanır. Kesin alım(iade ve değişim yapılmayan) ürünlerde ücretsiz kargo kampanyası geçerli olup, müşteri ürünü satın alır herhangi bir sebepten(defo,yırtık,sökük ya da firmadan kaynaklı olmayan sebepler haricinde) iade ederse müşteriden ilk satın alım yaptığında faydalandığı ücretsiz kargo kampayasından yararlanamaz. İade ettiği ürünün müşteriye gidiş kargosu ve müşteriden dönüş kargosu o günki kargo ücretlerinden müşteriye yansıtılır. Değişim yapmak isterse eğer ilk satın aldığı ürünün kargosunu ödemez müşteriden ilk dönüş(değişim için) ve müşteriye gidiş kargo ücretlerini müşteri öder. 

Değişim Adresi: Sanayi Mahallesi Eski Londra Asfaltı Caddesi Erkaya Sokak Anadolu İş Merkezi No:1 Kat:2 Güngören/İstanbul

E-Mail: [email protected]

Telefon: +90 533 168 72 53

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR